Oba rajdy za nami – podsumowanie :)

Posted by on 26-09-2012 in AKTUALNOŚCI, Rodzinny Rajd Rowerowy 2012 | 0 comments

Rodzinnie rowerem przez równinę

Rodzinne rajdy rowerowe weszły już na stałe do kalendarza letnich wydarzeń sportowych w naszym powiecie. Kolejne dwie udane imprezy odbyły się 18 sierpnia w Tłuszczu i 15 września w Klembowie.

Rajd w Tłuszczu zgromadził 150 uczestników, a na starcie w Klembowie stawiło się ponad 80 osób. Rowerzyści mieli od 3 do 76 lat, zgłaszali się do rejestracji całymi rodzinami. Dzięki wsparciu firmy „Świat Rowerów” z Wołomina, przed wyruszeniem w trasę można było dokonać przeglądu i drobnych napraw w bezpłatnym serwisie rowerowym. Wielu uczestników skorzystało z okazji, aby dopompować koła swoich pojazdów i sprawdzić hamulce. Potem wszyscy rowerzyści podzieleni na mniejsze grupy prowadzone przez wolontariuszy, wyruszyli w teren. Najmłodsze dzieci przebyły trasę na fotelikach przymocowanych do rowerów rodziców.

Organizatorzy rajdów: Stowarzyszenie „Kastor”, Nieformalna Grupa Młodzieży „Beaver Zone” przygotowali kilka ciekawych szlaków o różnym stopniu trudności. Większość z nich prowadziła malowniczymi ścieżkami przez pola, łąki i lasy naszego powiatu. Do tych znanych z ubiegłych lat, dołączył świeżo opracowany szlak zatytułowany „Klembów- Historia i przyroda” oraz „Ekopunkty Powiatu Wołomińskiego”. Przewodniki wydane przez stowarzyszenie oraz opisy tras rowerowych są dostępne na stronie internetowej RoweremPrzezRowninę.pl

Na mecie obu rajdów na uczestników czekały liczne atrakcje przygotowane przez „Kastora”, „Beaver Zone” i Stowarzyszenie „Twórcy Jutra”: ognisko z pieczeniem kiełbasek, konkursy z nagrodami, zabawy dla dzieci. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się przeciąganie liny, konkurs na jak najwolniejszą jazdę rowerem i wspólne puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Zabawy z klaunem i rozkładanie ogromnej, kolorowej chusty także znalazły wśród najmłodszych licznych zwolenników. Można było także przynieść zbędną makulaturę i dostać w zamian rośliny do posadzenia w ogródku czy na balkonie. Dodatkową atrakcją pikniku w Tłuszczu był ogromny tort w kształcie gazety „Stacja Tłuszcz”. Jej twórcy i redaktorzy – Ola i Maciej Puławscy świętowali wspólnie ze współpracownikami i czytelnikami pięciolecie istnienia gazety.

Zarówno w Tłuszczu, jak i w Klembowie, Obywatelskie Biuro Porad zapraszało przybyłych do namiotu, w którym można było porozmawiać z doradcami i umówić się na spotkanie. Rodzice mogli zostawić tu dzieci pod opieką animatorek. Większość maluchów skorzystała z okazji, aby bezpłatnie pomalować sobie buzię. W stoisku OBP odbyły się też udane warsztaty decoupage’u oraz wytwarzania ozdób z rzeczy niepotrzebnych.

Uczestnicy obu rajdów ocenili te rodzinne imprezy jako bardzo udane i potrzebne. Podkreślano, że czas spędzony aktywnie i wspólnie z dziećmi jest bezcenny dla każdej rodziny. Mieszkańcy obu gmin z przyjemnością odkrywają, jak atrakcyjne szlaki rowerowe i turystyczne mają w zasięgu ręki.

Rodzinne rajdy rowerowe w Tłuszczu i Klembowie odbyły się dzięki pracy kilkudziesięciu wolontariuszy, finansowemu wsparciu ze strony Starostwa Powiatowego, LGD „Równiny Wołomińskiej,  Wójta Klembowa pana Kazimierza Rakowskiego oraz przedsiębiorców z obu gmin. Dodatkowo wolontariusze prowadzili zbiórkę publiczną pieniędzy na następne rajdy. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na rowerowych ścieżkach w jeszcze liczniejszym gronie.

  • Marianna Pszczółkowska

Zapraszamy do oglądania więcej zdjęć na Picasie:

https://picasaweb.google.com/stowarzyszenie.kastor/RodzinnyRajdRowerowyKlembow2012Cz1
https://picasaweb.google.com/stowarzyszenie.kastor/RodzinnyRajdRowerowyKlembow2012Cz2

oraz na Facebooku:

Rodzinny Rajd Rowerowy w Klembowie – zdjęcia cz. I 

Rodzinny Rajd Rowerowy w Klembowie – zdjęcia cz. II 

468 ad

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>